Споделете в
5/5 - (33 votes)

Проектът „Творческа работилница 21“ включва две събития.

Събитията са насочени към младежката аудитория на община Велико Търново. Естеството на предвидените музикални събития ще насърчи любопитството и ангажираността към музикалното изкуство и творческата индустрия. Това би довело до по-широк достъп до художествени и културни ценности.

Първото събитие е „Smooth Jazz Sax. Творческа среща и концерт с Mike Sax – се проведе на 24.04.2024 г.

Mike Sax е известен саксофонист с голям професионален опит. Той е свирил на много международни и национални сцени. Негови изпълнения и интервюта са излъчвани по БНТ и други медии.
На срещата Mike Sax запозна целевата аудитория с:
• Кратка история на инструмента саксофон;
• Саксофонът в различни музикални жанрове (изпълнения на живо както примери)
• Smooth Jazz – определение, история, изпълнители, примери;
• Елементи и развитие на импровизацията (демонстрация);
• Разликата във формирането на Smooth Jazz Band и другите видове музикални формации;
• Въпроси и отговори.
Медийният партньор на проекта – фондация “Даскалът по музика“ беше популяризирал събитието сред целевите групи. Камерна зала на Народно читалище “Искра“ беше заета на почти 100 процента. Интересът към проведената събитие беше огромен. Събитието беше организирано професионално и завърши с изнесен урок за особеностите на саксофона за проявилите интерес деца.

След края на събитието присъстващите бяха приканени да попълнят анонимна анкета, относно техните преживавания – получени са 50 отговора. Получените резултати са синтезирани в няколко диаграми. Над 2/3 от анкетирани потвърдиха наличието на достатъчно информация преди началото на събитието, което е потвърждение за отично свършената работа от медийния партньор – фондация “Даскалът по музика“.

Относно атмосферата на проведената образователна среща с Майк Сакс се наблюдават над 90 процента отговорили с добра и много добра /съответно с оценки 4 и 5/. Това доказва високото качество на представения продукт и постигането на релевантната целева аудитория.

Отговорите на следващия въпрос “Допадна ли Ви изпълнението на музикантите“ катогорично потвърждават с над 96 процента положителни оценки високото качество на изпълнението.

При събраната обратна връзка от респондентите за очакваното задоволство се анализират 94 процента положителни отговори и само 6 процента са отговорили, че не могат да преценят.

За да се получи обратна връзка относно организирането на подходящо бъдещо събитие в рамките на проекта, се анализират отговорите на следващия въпрос “Бихте ли присъствали на подобен концерт отново?“. Отговорите са повече от обнадеждаващи, защото над 2/3, или 80 процента са отговорили положително, а 18 процента са отговорили, че не могат да преценят.

Следващият въпрос е свързан с възможна препоръка на този образователен концерт на приятели и колеги, при който дори част от колебаещите се на предходния въпрос /18 процента/, са дали положителен отговор – затова и положително отговорилите са 88 процента.

Последните два въпроса са свързани с демографския профил на респондентите, а именно – пол и възраст. От респондентите 68 процента са жени, а 28 процента са мъже. Над 2/3, а именно 74 процента са във възрастовия диапазон 10-14 години, а по 8 процента от присъстващите са между 40 и 50 години и над 50 години.

 

Второто събитие е „Музикална работилница с Бъни“ се проведе на 18.10.2024 г.

Петър Йорданов – Бъни е музикант, мулти инструменталист, композитор. Участва в много различни проекти и концерти, води перкусионни уъркшопи, образователни концерти, организира концерти и фестивали (София Фюжън фестивал, Беглика фест и др.). Той е и сред основателите на група Oratnitza, с която изнася концерти в Европа, Скандинавия, САЩ, Русия и Далечният Изток.

  • Музикална работилница с Бъни:
  • Повече информация за възможностите на Handpan;
  • Основни познания и практически умения в използването на този космически инструмент;
  • Възможност за свирене на различни Хандпана;
  • Начините на хармоничното звукоизвличане;
  • Взаимодействате с други хора – музикален диалог и елементи, които спонтанно ще се появат по времето на работилницата;
  • Въпроси и отговори.Музикалното изкуство има нужда от публика, която да бъде с обогатена културно-ценностна система. Това би рефлектирало към интереса на аудиторията за посещения на представления, които са в различни музикално-сценични жанрове.
    Медийният партньор на проекта – фондация “Даскалът по музика“ беше популяризирал събитието сред целевите групи. Камерна зала на Народно читалище “Искра“ беше заета на 100 процента. Интересът към проведената събитие беше огромен. Събитието беше организирано професионално и завърши с изнесен урок за особеностите на хендпан, кахонито за проявилите интерес деца.

Медийният партньор на проекта – фондация “Даскалът по музика“ беше популяризирал събитието сред целевите групи. Камерна зала на Народно читалище “Искра“ беше заета на 100 процента. Интересът към проведената събитие беше огромен. Събитието беше организирано професионално и завърши с изнесен урок за особеностите на хендпан, кахонито за проявилите интерес деца.

С цел осигуряване на обратна връзка в края на събитието се проведе анонимно анкетно проучване, което беше доброволно. Резултатите са синтезирани в следните няколко въпроса, които са индентични на проучването от първото събитие. За това събитие анкетата е попълнена от 74 респондента, като на първия въпрос, свързан с наличието на достатъчно информация преди представянето му, над 90 процента са дали утвърдителен отговор.  Това е потвърждение за отлично свършената работа от медийния партньор – фондация “Даскалът по музика“.

Относно атмосферата на проведената “Музикална работилница с Бъни“ се наблюдават близо 100 процента отговорили с добра и много добра /съответно с оценки 4 и 5/. Това доказва високото качество на представения продукт и постигането на релевантната целева аудитория.

Отговорите на следващия въпрос “Допадна ли Ви изпълнението на музикантите“ катогорично потвърждават с над 97 процента положителни оценки високото качество на изпълнението. При 74 респондента това е изключително добър резултат,който катогорично потвърждава високото качество на изпълнението и релевантната целева група.

При събраната обратна връзка от респондентите за очакваното задоволство се анализират 92 процента положителни отговори и само 8 процента са отговорили, че не могат да преценят.

За да се получи обратна връзка относно организирането на подходящо бъдещо събитие в рамките на проекта, се анализират отговорите на следващия въпрос “Бихте ли присъствали на подобен концерт отново?“. Отговорите са повече от обнадеждаващи, защото над 2/3, или малко над 94 процента са отговорили положително, а едва 5 процента са отговорили, че не могат да преценят.

Следващият въпрос е свързан с възможна препоръка на този образователен концерт на приятели и колеги, при който малко над 90 процента са дали положителен отговор, а 9 процента не могат да преценят.

Последните два въпроса са свързани с демографския профил на респондентите, а именно – пол и възраст. От отговорите на респондентите е налице почти паритет, т.е. 54,1 процента са жени, а 45,9 процента са мъже. За разлика от първото събитие  тук се наблюдава разнородна възрастова структура, като преобладаващи с 36,5 процента са във възрастовия диапазон 10-14 години, 27 процента от отговорилите са на възраст между 10 и 15 години, на следващо място по численост с 18,9 процента са между 20 и 30 години, с 12,2 процента са представителите на възрастовия диапазон 40-50 години, а малко над 5 процента са представителите на над 50 години.

Анализ проект Творческа работилница 21

 

 

 

Отчет проект Творческа работилница 21